Buket Çayan

 2016 Nisan doğumlu 5,5 yaşında kızımın gece uykuları oldu olası düzenli ve deliksiz olmadı. Sabahları da neredeyse hep öfkeli ve huzursuz uyanırdı. Gece uykusunda sürekli konuşur ve yatakta bir o tarafa bir bu tarafa döner dururdu. Ben kızımın uyku halini , resmen uykuyla kavga ediyor diye ifade ederdim. Bütün bunları kızımın yapısına bağlıyordum ancak son 1,5 yılda şiddetle artan gece horlamaları başlayınca bir KBB uzmanı ile görüşmeye karar verdim. Görüştüğüm ilk doktor kızımın tonsillerinin aşırı büyük olduğunu ve acilen alınması  gerektiğini, uzun vadede gelişim ve zeka geriliği yapabileceğini çünkü gece beyne yeterli oksijen gitmediğini söyledi. İki, üç.. derken görüştüğümüz bütün doktorlar aynı teşhise vardı ancak daha önce hiç bademcik enfeksiyonu geçirmediği için kızımın bademciğini aldırmak da bir anne olarak hiç içime sinmiyordu. Sonra elhamdülillah, bir KBB uzmanından Cem Özbek hocamın ismini aldık ve derhal muayeneye götürdük. Daha ilk andan itibaren evladınıza yaklaşımı, sizi uzun uzun ve gönülden dinlemesi , maddi konulara girerkenki sıkılganlığı, tevazusu oranın bir ticarethane değil şifahane olduğunu size hissettiriyor biiznillah. Bademcikleri almadan küçültme yapılabileceğini ve bademciğin işlevine devam edeceğini ifade etti hocamıZ. Ameliyat gününde hastaneye yatış işlemlerimiz yapıldı. TOBB hastanesinde yapılan ameliyatımız esnasında pedagojik olarak çok donanımlı bir servis ekini sizi karşılıyor. Kızım ameliyathaneye kadar babasının kucağında indi , öncesinde sedatif bir şurup verdikleri için indiğini bile hatırlamıyor :) Doktor bey işlemden önce odamızı ziyaret ederek yapılacak işlemi tekrar teyit etti ki bu bİzim için ayrıca anlamlıydı. Ameliyat işlemi biter bitmez bize ameliyathaneden mesajla her şeyin yolunda olduğunu ve işlemin bittiğini mesaj yoluyla iletti. Siz minicik yavrunuzu önce Allah a sonra da bir hekime emanet ederken o hekim de sizin duygularınızı paylaşıyor ve her bir aşamasında titizlikle davranıyorsa ona minnettar kalmaktan başka bir şey gelmiyor elinizden. Sadece yarım saat narkozdan uyanırken ağladı kızım , 3-4 saat yatakta kaldı ve sonra üzerini giydi ve kardeşiyle koşmaya başladı ? Rahatlıkla konuştu ve ilk günden itibaren tencere yemekleriyle beslenmeye başladı ☺️ İlk haftayı atlattığımızda artık hemen hemen hiç horlamıyordu , sonrasında zaten horlaması tamamen kesildi. Artık geceleri bebekler gibi rahat uyuyor, gündüz dingin ve sakin uyanıyor, bazı sabahlar yattığı gibi kalktığına şahit oluyorum, bir kaç ay içinde boy ve kilo artışı oldu. Kızım geceleri nefes almadığında ben de boğulacak gibi hissediyordum. Cem hocam Rabbimin izniyle kızıma da bana da derin bir nefes hediye etti ? Rabbim böyle güzel hekimlerin sayısını arttırsın. Bir hekim eşi ve öğretmen olarak hem kendi, hem eşim, hem de kızım adına hocama teşekkürü bir borç bilirim.  

Not: Hiç bir detayı atmadan anlatmak istedim çünkü karar sürecinde buradaki yorumlar bize çok yol gösterici oldu.


Cuma, 15 Nisan 2022
S....: Kulak zarı ve kemikçik hasarı

Cem hoca benim hayatımı bana geri veren doktor olabilir. Sol kulak zarım totale yakın bir kısmı yoktu kemikçikler hasar görmüştü ve kemikçiklerde kronikleşmiş infeksiyonlar vardı.  çok fazla araştırma yapmam gerekiyordu çnkü çok az duyuyordum . Sağ kulagımdan yılar evvel (2005) başka bi doktordan ameliyat olmuştum ve o kulağımda zaten farkedilir bir işitme kaybı vardı ve tüm yaşamımı sol kulagımla devam ettiriyodum ama onu da kaybetmeye çok yaklaşmıştım. sürekli söylenen kelimeleri tekrarlatıyor tekrarlatamadığım zamanlarda anlamış gibi yapıyordum insanlarla artık konuşmak istemiyordum. 3 yaşındaki oğlumdan sürekli yüksek sesle konuşmasını söylüyor o büyüdüğünde onun sesini hiç duymayacağımı düşünüp sürekli ağlamak istiyordum. toplumdan izole yaşam beni daha çok mutlu etmeye başlamıştı. anlaşılır konuşmayan insanlara karşı sinirlenmeye başlamıştım iş yerimde de sıkıntılar çekiyordum ve kendimi işimi bırakmak zorunda hissediyordum . cihaz mı alsam diye düşünüyordum ama onun da sıkıntılarının olduğunu biliyordum. Kısacası çaresiz çok kötü durumdaydım. Çok araştırdım çok doktora gittim çnkü dediğim gibi çok az duyuyordum onu da kaybetmekten korkuyordum ve sonunda cem hocayı buldum. iyi ki buldum. iyi ki Allah karşıma çıkardı. Bana kulağımın neden bu hale geldiğini birden neden bu kaybı yaşadığımı ayrıntılı ve mantıklı bir şekilde anlattı. içime çok sindi. Elinden geleni yapacağına, kulağımın kurtarılacak bir durumu varsa bunu yapacak tek kişinin cem hoca olacağına dair inancım tamdı.  Artık hazırdım kısmetimde ne varsa o olacak deyip ameliyat oldum. çok güzel geçtiğini ameliyatımın içine çok sindiğini söyledi. İlk etapta pansumanlardan dolayı duymadığım için panik olup hocayı aşırı derecede daraltsamda:)  sağolsun hep daha iyi olacağımı söyleyip  beni rahatlatmaya çalıştı... ve şu an ameliyat olalı tam olarak 1 ay 3 gün oldu ve gerçekten ameliyat öncesi duymadığım sesleri artık duyuyorum. mutluyum güler yüzlüyüm hayat doluyum sanki. Artık herkese istediğim soruları sorup cevabını dinleyebiliyorum. Gerçekten abartı gibi gelebilir ama gerçekten hayata döndüm diyebilirim. Beni sadece duymayanlar anlayabilir. Cem hoca bu ülkenin gerçekten çok değerli bir doktoru çok şanslıyız ki onunla aynı ülkede yaşıyoruz. Onu çok seviyorum.  Yapılacak bir şey varsa yapacağından emin olun. bu çok önemli ve değerli bir duygu.


Perşembe, 07 Nisan 2022
Ferit KUMRAL

Yaklaşık 4,5 yıldır aile hekimimiz olarak görüyor yönlendirme ve önerileriyle hareket ediyoruz. Hekimliğin önce insan ve hasta psikolojisi olduğu bu zamanda en iyi ve faydalı bir şekilde yöneten hocamızı şiddetle tavsiye ediyorum. Oğlum ve ben geçirdiğimiz operasyonlarla kendisine minnettarız. Sağlıklı günler dilerim.


Salı, 14 Eylül 2021
Mertcan Albayrak

Hocamıza iş yerinden bir arkadaşımız tavsiyesi ile gittik. İyi ki de gitmişiz. 2.5 yaşında kızımın aylarca çözülemeyen problemini ameliyat ile çok kısa bir sürede sorunsuz bir şekilde çözüme kavuşturdu. Kendisine teşekkür ediyorum ve herkese sorgu sualsiz öneriyorum.


Çarşamba, 01 Eylül 2021
Ercan Çayırlı

16 yaşın da ve 9 yaşındaki iki çocuğum, ben,eşim Dr.Mustafa Cem Özbek hocama minnettarız,yaklaşık 10 yıldır sayesinde rahat nefes alıp,kaliteli bir uyku ve sağlıklı bir hayat yaşıyoruz, iki çocuğumada yaptığı başarılı ameliyatlar ve yıllardır bilgisi,ilgisiyle bizi yanlız bırakmadığı için çok teşekkür ediyorum,ne zaman telefonla arasak sorunumuzla yakından ilgilendi.Kendisi emekli oluncaya kadar KBB doktorumuz kendisi olacak.Çocuklarım uykuda o kadar rahat nefes alıyorki bazen şüphelenip yakından dinliyorum nefeslerini zor duyuyorum o kadar konforlu uyuyorlar.Sizi iyiki tanımışız ve iyiki varsınız.Kısacası Dr.Mustafa Cem Özbek demek SAĞLIK demektir.


Çarşamba, 04 Ağustos 2021
Alper Koltas

24 haziran tarihinde tavsiye uzerine tanistiğim Cem Bey burun ameliyatimi gerceklestirdi. Gerek ameliyat oncesi ve gerekse ameliyat sonrasi ilgi ve alakasindan cok memnun kaldim. Uzun suredir problem yasadigim nefes alma zorlugumu basarili bir sekilde cozmus ameliyat sonrasi verdigi tavsiyeler ile de sureci cok rahat atlatmami saglamistir.


Perşembe, 26 Ağustos 2021
Bünyamin Boyaci

1 ay önce kulaktaki ağrı nedeni ile hastaneye gittim. Kulak zarımın delindiğini belirttiler ameliyat dediler. Ameliyat denilince hemen alternatif olarak 2 doktora daha gittim, onlarda ameliyat dedi. Son olarak Cem Özbek hocaya gittim. Kendisi ameliyattan önce denenecek yöntemler olduğunu belirtti ve kulağıma haftada 1 kez 15-20 dakikalık işlemler uyguladı. Kulak zarımın %80'i delinmişti. Geldiğimiz nokta bugun itibari ile yaklaşık 1.5 aylık sürede kulak zarımın tamamı kapandı. Teşekkürler Hocam, maddi beklentilerin aksine hasta öncelikli tedaviniz için iletişiminiz için teşekkür eder kesinlikle tavsiye ederim. Teşekkürler


Salı, 20 Temmuz 2021
deniz özonur

5 yaşında olan kızımız uyurken burnundan rahat nefes alamıyor bir anda uykusundan sıçrayarak uyanıyordu. Arkadaşlarımızın tavsiyesiyle Cem hocamıza gittik. Geniz eti çok büyük olduğu için güçlükle nefes aldığını, yeterli oksijen alamamanın ilerde yaratacağı olumsuzlukları hocam tüm ayrıntılarıyla anlattı. Bademcikleri de normalden biraz daha büyükmüş. 14 Mayıs 2021'de TOBB hastanesinde Geniz eti alındı ve bademcikleri küçültüldü. Sabah ameliyat olup aynı gün hastaneden ayrıldık. Artık uyurken burnundan horuldama sesleri çıkmıyor ve kilo almaya başladı. Bir annenin evladı için duyduğu endişeleri hissedebilen değerli hocama çok teşekkür ederim. Yavrumuzu iyi ki size emanet etmişiz.


Salı, 10 Ağustos 2021
Serkan Yuksel

4.5 yasındaki kızımız uzun zamandır geniz eti ve bademciklerinden problem yaşamaktaydı, tavsiye üzerinde Cem hoca ile tanıstık.Olağanüstü mütevaziliği, her daim ulaşılabilir olması ve bir çocukla bir bebekle en az ailesi gibi ilgilenmesi kendisine olan saygımızı bin kat daha arttırdı.Hocamızın tavsiyesi üzerine plazma teknolojisi ile kızımın geniz etini aldırdık ve bademciklerini de Küçülttürdük. Ameliyat sonrasını kızım hiç ameliyat olmamış gibi geçirdi.Cem hoca ve uyguladığı yöntem olmasaydı ameliyat sonrası çok zorlu geçebilirdi. Ameliyat sonrası ağrı veya baska bir komplikasyon olusmadı, hem çok hünerli bir hekim hem de çok değerli bir aile dostu kazandığımı düşünüyoruz, kendisine burdan sonsuz teşekkürler


Perşembe, 22 Nisan 2021
Ali Cem Canpolat

Bağdemcik kücültme ve geniz eti alınması ameliyatıni 09.08 2021 tarihinde TOBB Etü Hastanesi'nde gerceklestirdi hocam.Daha öncesinde pek çok farklı doktor ziyaretlerimiz olmuştu. Acılı sancılı bir süreç bizi bekliyor diye düşünürken.Plazma yöntemi sayesinde ameliyat sonrasında bir ölçek calpol şurubu ile oğlumun bütün huzursuzluğu sona erdi.yaklasik 3 gün calpol devam ettik . Ameliyat günü haşlanmış makarna bile yiyebilecegini öğrendiğimize içimiz rahatladı.Tabi veremedik . Eski klasik yöntemdense bu yöntem ile çok sancısız rahat bir süreç geçirdik.Başta Cem Hocama ve çalışma arkadaşlarına ,emeği geçen bütün hastane personeline sonsuz teşekkürler. Aklinizda soru işaretleri varsa mutlaka arayın Cem Hocamı, her konuda yardımcı olan hümanist mükemmel bir doktor. Saygılarımızla,


Cuma, 19 Şubat 2021
 

Yorum, düşünce ve önerilerinizi bize yazın

Denklemi çözün: 18 eksi 2 eşittir